MOTO GUZZI
KLUB TŘINEC


Stelvio

2018
2017
2016
2015
2014
2013
Tádžikistán 2017
Expedice Bosna 2013
Kalendář 2018
Kalendář 2017
Kalendář 2015
Kalendář 2014
Kalendář 2013
Around CZ - part I
Around CZ - part II
Uvázali kozu 2011
Vyjížďka Těšín
TEST RIDES 2011

-----------------

Naše staré!

Sekce JAWA, ČZ

Ubytování Beskydy
Penzion U Mánesa

Ubytování pro motorkáře

tel: 608 889 062
Houslista Napište

Logo klubu

Klubový kalendář 2019

Prolog

Nedopsané stránky z minulých let se bohužel stávají pravidlem, zážitky z cest na dvou kolech zůstávají jen v mysli a na "papír" nějak nejdou dohodit. Chybí čas, ale je důležité, že chybí jen na psaní, nikoliv na jízdu. Loňský rok byl od severu na jih, Nordcap, Lastovo, Alpy a mezi tím, jak jinak, než enduro v Rumunsku. Ve stáji přibyly nové 2 kozy BMW R1150GS a AJP PR5 250 Enduro.

S přáním moto cest bez nehod a ve zdraví Al.

Co se v klubu děje

Aktuálně

20. červenec až 9. srpen - Albánie

30. 7. - Čas letí jako z praku a my máme polovinu cesty za sebou. Poflakování na plážích Jadranu v albánské Himare a skvělá rakija už za námi. Zítra ráno startujeme přibližování k domovu, ale ještě nás čekají 2 dny v albánských horách, černohorský Durmitor atd. Všichni v pořádku, technické problémy jen na KTM, opět teče na reklamaci před odjezdem vyměněné gufero převodovky a pravému přednímu brzdiči se nelíbí horko na jihu, a tak se přehřívá a snaží se uvařit kapalinu. Snažím se nebrzdit přední brzdou a šetřit ji jen na nějakou krizovku.

 

 

Leden

Od vilijuvky v prosinci neuběhlo mnoho vody, ale pokec o motorkách a plánování cest krátí dlouhou chvíli, kdy nechceme mít z cendur slanečky a na Elefanttrefen se nikomu v bílém bordelu nechce. Ale lehká endura vymizí po sněhu ze zahrady a kopec srandy a driftů na bílém prostěradle je tu:

Sněhová přeháňka - lednové enduro 2019

Únor

Do stáje přibyla oranžová rakouská koza a šťasný majitel se zubí pod přilbou, před první zkušební jízdou. Ale stejně na skrblíka musím prásknout, že si nechtěl koupit hrníček na kafe do práce, a to stál jen 0,1 % ceny stroje! A ta zelená - přestříkat nebo navštívit Österreichisch Geschäft mit arbeitskleidung, tam bude oranžové genug! HaHa! Přejeme mnoho šťastných kilometrů v sedle KTM 1050 Adventure S

Aby toho nebylo málo, Filipovi jsme přivezli Verzýska od Kawy. Zatím si hoví v garáži. Páníček totiž ještě nemá řidičák. Držíme palce u zkoušek, a brzy řidičák A2!

1. březen - Motosalon Praha

Ráno na nádraží v Třinci se nás sešlo..., že jsme "žlutého" z poloviny zaplnili. Šampáňo v kupé na snídani... rum, kontušovka, čert, jeřabinka, ořechovka,višňovka a vanilková. Přijít ožralý, nechat se přivést na vozíku jako zvíře!

Co nás zajímalo nejvíce: Moto Guzzi V85 TT, KTM 790 Adventure R, BMW 850 GS Adventure, no prostě lehčí střední třída, a pak specialitky a parádičky od MV Augusty apod.

Večer tradiční bečička a tataráček, někteří vystřízlivěli, další se topili ve zlatavém plzeňském moku, prostě tradice a rozborka zážitků z výstavy.

Duben

A konečně je tady! "Tetka". Abyste správně rozuměli, nepřijela tetka s upečenou buchtou na neděli, ale Moto Guzzi V85 TT rozšířila počet motocyklů Guzzi v našem klubu, počítám-li i Radimovo čerstvě dvezené Griso na pět (2x Stelvio, V85 TT, Griso, Lario)

Chlívek změnily hned 2 F 650 GS, Karkulka se odstěhovala natrvalo někam do Pardubic a Žluťásek (vlastně nevím jaké jméno Soňa svému miláčkovi dala) jen přejel z Těšína do Stříteže.

Květen

Enduro škola Luční kobylka - přeložena na lepší časy

  • enduráci, cenduráci, sidecáristi a doprovodná motohavěti, základna enduroškoly bude ve Stříteži (u Českého Těšína) č.p. 25
  • učitelskej je předběžně domluven Ruda (testovací jezdec MITAS)
  • enduro trať za Karvinou a jiné luční kousky, případně pro silné nátury ještě beskydský noční výlet
  • spánek na posteli za hubičku domácí paní v penziónu U Mánesa ve Stříteži
  • žrádelník a pitevník bude připraven
  • předběžný zájem pište na email: nasekozy@nasekozy.cz

V květnu přibylo do Radimova muzea i nádherné Griso ve speciální edici s úžasnou zelenou metalízou a hnědým sedlem - to je paráda.

A aby přírůstků nebylo málo, ještě nás čeká další, ale nechte se překvapit, nerad bych to zakřiknul!

 

 

 

 

---------------------------------------------------------------

Naše stará nostalgie - pozdně podzimní stelvijní pastva

Obsah této stránky vyžaduje novější verzi aplikace Adobe Flash Player.

Získat aplikaci Adobe Flash Player

 

Nevíte kde složit hlavu s motorkou? Penzion U Mánesa, č.p. 25, Střítež u Českého Těšína
penzion@u-manesa.cz - www.u-manesa.cz Rezervace ubytování: +420 777 135 512
GPS: Loc: 49°38'463"N. 18°34'39.521"E - Mapa